15-ojo festivalio apdovanojimai

  • by

+7 filmų programoje geriausiu filmu vaikų žiuri pripažino filmą „Bjaurių vaikų klubas“. Režisierius Jonathan Elbers, Nyderlandai, 2019 m.

Filmas labai įdomus ir verčiantis susimąstyti, kad negalima skirstyti žmonių pagal išorę, nes visi esame savaip (viduje ar išorėje) gražūs. Pagrindinė mintis – parodyti kad visi esame skirtingi, visi esame reikalingi ir svarbūs. Daugelis vaikų visame pasaulyje kenčia, nes nepritampa tik dėl to, kad yra kitokie. Nėra idealių žmonių ir tikrai nereikia būti gražiam kad taptum didvyriu!

Specialusis apdovanojimas skiriamas filmui „Sunė prieš Sunę“. Režisierius Jon Holmberg, Švedija, 2019 m.

Filmas turi labai svarbią ir reikalingą mintį – kalba apie pavydą. Su juo susiduriame ir kasdienybėje: vieni pavydi turto, kiti daiktų, dar kiti karjeros. Labai patiko, kad sunki tema šiame filme buvo pateikta smagiai ir juokingai. Būkime savimi, priimkime žmones tokius, kokie jie yra.

+10 filmų programoje geriausiu filmu žiuri išrinko filmą „Laimės abėcėlė“. Režisierius John Sheedy, Australija, 2019 m.

Šis filmas – kaip spalvotas gyvenimas, su tamsiausiomis ir ryškiausiomis spalvomis. Jis paliečia sunkias temas ir kartu nepraranda žaismingumo. Pagrindinė herojė yra stipresnė už kai kuriuos suaugusius žmones, niekada nenuleidžia rankų ir nepasiduoda. Šis filmas primena, kaip svarbu sugebėti atleisti, nepasilikti praeities nuoskaudų, gyventi čia ir dabar bei džiaugtis tuo ką turi.
Viskas įmanoma jei tik tuo tiki ir to sieki.

+10 filmų programoje specialųjį apdovanojimą žiuri skyrė filmui „Pilis“. Režisierė Lina Lužytė, Lietuva / Airija, 2020 m.

Filmas kaip tikras gyvenimas. Parodo tėvynės, šeimos, namų svarbą. Skatina žiūrovo empatiją ir padeda suprasti skirtingų kartų išgyvenimus bei siekius svetimoje šalyje. Pagrindinė herojė nepraranda vilties ir siekia savo svajonės, mama savąsias pamina ir pasiduoda, o močiutė visą laiką eina, link savo tikrųjų namų – Lietuvos. Šis filmas tai – skaudi realybė apie pasiektas ne pasakų pilis.

Apdovanojimą už geriausią filmą +14 filmų programoje jaunimo žiuri komisija skyrė režisierės Linos Lužytės filmui „Pilis“, Lietuva / Airija, 2020 m.

Filmas sužavėjo originalumu ir temų išvystymu. Nenuspėjami istorijos vingiai apima keletą jų: kartų dialogas emigracijoje, tikslo siekimas. Šiame filme atskleidžiama: kaip svarbu palaikyti vienas kitą, net niūrioje kasdienybėje, pastebėti mažus ir prasmingus dalykus, atrasti kas padeda išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis. Filmo pagrindinė mintis paliečia tiek jaunąją, tiek vyresnio amžiaus auditoriją.

Specialusis apdovanojimas skiriamas filmui „Nenormalioji“. Režisierius Martin Lund, Norvegija, 2019 m.

Filmas palietė emociškai. Filmo frazė „tie, kurie išdrįsta kalbėti garsiai, yra drąsiausi“ tarsi skatina neužsidaryti ir nebijoti priimti visokius jausmus tiek savyje, tiek kituose; vertinti atvirumą ieškant ryšio bei bendrystės. Filme parodoma šeimos reikšmė ir kaip svarbu yra
turėti žmogų su kuriuo gali pasikalbėti.

PROFESIONALŲ ŽIURI ĮVERTINIMAI

Pagrindinis prizas už drąsą ieškoti savitos vizualinės kalbos ir žvilgsnį į pasaulį bręstančio paauglio akimis skirtas filmui „Gyvenimas be Saros Amat„. Režisierė Laura Jou, Ispanija, 2019 m. 

Specialus paminėjimas už labai atvirą jautrumą ir originalų, bet šviesų priėjimą prie sunkių temų skirtas filmui „Vilkai„. Režisierius Samuel Kishi Leopo, Meksika, 2019 m.

Pasidalinkite

FacebookEmail this pagePrint this page